fbpx

Garaažiuks “PRESTIGE”

Garaažiuks Prestige Premium-klassi “PRESTIGE” ülestõstetavad garaažiuksed valmistatakse 45 mm paksustest, soojustatud sandwich-paneelidest, mille U-väärtus ulatub 0,79 W/(m2K). See näitaja on võrreldav 60 cm paksuse telliskiviseinaga, mis tagab väga hea soojapidavuse garaažis. Paneelidevahelised hinged ja rullikukandurid on valmistatud roostevabast terasest. Paneelidevahelised hinged hoiavad paneele teineteisest eemal, mis välistab paneelide omavahelise kokkupuute ja deformeerumise ka pärast pikemaajalist kasutamist, seetõttu talub garaažiuks ka intensiivsemat kasutamist. Kõikide meiepoolt pakutavate ülestõstetavate garaažiuste puhul kasutatakse kuullaagritel pöörlevaid nailonkattega rullikuid. Tihenditena kasutatatakse äärmiselt elastseid, kahekordse keelega EPDM-kummitihendeid, kogu ukse perimeetris ja lisaks paikneb tihend ka uksepaneelide vahel, tagamaks garaažiukse maksimaalse soojapidavuse ja hermeetilisuse. Nende detailide kasutamisega ja ukse omadustega suudetakse tõstustele tagada põhjamaade muutuvas ja niiskes kliimas äärmiselt oluline soojapidavus ning pikaealisus. “PRESTIGE” garaažiuste puhul on kasutusel ainulaadne uudne UV-digitaal prindi tehnoloogia, mis loob hulgaliselt erinevaid disainilahendusi. Lisaks on ustel veelgi parem vastupidavus korrosiooni tekke vastu ning täiustatud uksepaneelide soojusisolatsioon ning kasutusmugavus.

Garaažiuksed “PRESTIGE” kindlustavad turvalise kasutamise kõikidele pereliikmetele ja torsioonvedrudega tõstuksed on alati varustatud vedrupurunemise ehk ukse allakukkumise kaitsmetega. “PRESTIGE” garaažiustel ei ole teravaid servasid, mille vastu saaks ennast vigastada. Need turvalisuselemendid kuuluvad iga garaažiukse puhul standardvarustusse, ilma lisahinnata.
Meie poolt pakutavad ülestõstetavad garaažiuksed on kooskõlas Euroopa Liidus kehtestatud turvalisuse nõuetega ja omavad CE-märgistust.

 

Miks eelistada PRESTIGE ülestõstetavat garaažiust?

 • 45mm paksused soojustatud sandwich-paneelid, mis on alati varustatud näpukaitsmetega
 • Roostevabast terasest rullikukandurid ja paneelidevahelised hinged
 • Ukse allakukkumise kaitsmed standardvarustuses (torsioonvedrude puhul)
 • Topeltratastega tandemrullikud tagavad ukse veelgi vaiksema ja sujuvama liikumise
 • Kahekordsed ja äärmiselt elastsed EPDM-tihendid külgedel ja üleval, lisaks tihendid uksepaneelide vahel tagamaks veelgi parem soojusisolatsioon
 • 10 aasta pikkune garantii kõikidele ukse detailidele k.a. 10 aasta pikkune tehasepoolne läbiroostetamise garantii paneelidele
 • Eriti tugevad ja tsingitud terasest topeltsiinid, mis tagavad ukse eriti vaikse ja sujuva liikumise
 • Kahepoolne tõstekäepide ja lukustusriiv kuulub ukse standardvarustusse
 • Vedrudele garanteeritud 25 000 avamis- / sulgemistsüklit (eritellimusena max. kuni 100 000 avamis- / sulgemistsüklit)
 • 5 paneelitüüpi: S-Rib, M-Rib, L-Rib ja Micro-Rib on standardhinnaga. Lisaks Cassette (tahveldusega) sandwich-paneel
 • Tasuta valikus on 11 standardset värvitooni, 3 puiduimitatsiooniga paneeli ja lisaks eriti eksklusiivne, matt-grafiit ADS704 värvitoon (M-Rib ja L-Rib siledapinnalisele paneelile)
 • Ainult Prestige garaažiustele laieneb ainulaadne UV-digitaalse printimise võimalus. Valikus on 19 puiduimitatsiooniga ja 22 kiviimitatsiooniga disainpaneeli. Lisaks on võimalik garaažiuksele tellida kliendi enda poolt valitud foto või disain.
 • Tõstuste paneelide sisemine värvitoon on alati valge RAL 9002. Paneelide sisepinda on võimalik lisatasu eest värvida mistahes RAL-värvikaardi toonides
 • Läbikäiguust on võimalik tellida ainult torsioonvedrudega, maksimaalsed mõõdud saavad olla: 6000 x 3250 mm (laius x kõrgus) ja S-Rib, M-Rib, L-Rib ning Micro-Rib paneelidega garaažiustele
 • Väga väike ja marginaalne hinnavahe turul enimkasutatavate 40mm paksuste paneelidega uste vahel
 • Garaažiukse tuulekoormusklass: C4

Ülestõstetava garaažiukse veelgi turvalisemaks ja sujuvamaks kasutamiseks soovitame garaažiuksed alati varustada LiftMaster, Chamberlain või Alutech tõstukse automaatikaga.

PRESTIGE garaažiuks on parim investeering sinu garaažile mitmekümneks aastaks.

PANEELITÜÜBID

Tõstukse paneelitüüp S-Rib (kitsas paneel)

S-Rib on kitsa, horisontaalse laudisemustriga paneel, mis imiteerib puitlaudist ja mille horisontaalsoonte tsentrite vahe on 125 mm. See on üks meie populaarseimaid paneelitüüpe, mis sobib eriti hästi voodrilauaga kaetud hoonete juurde. S-Rib laudisemustriga paneelide valikus on üksteist standardtooni ja puiduimitatsiooniga siledapinnalisi paneele on standardvärvide valikus kolm: Kuldne tamm, Tume tamm ja Kirss.

Lisatasu eest saab S-Rib paneele tellida enda valitud RAL- värvitooniga.

Tõstukse paneelitüüp M-Rib (keskmine paneel)

M-Rib on keskmise, horisontaalse laudisemustriga paneel, mille horisontaalsoonte tsentrite vahe on 250 mm. See on mitmekülgne paneelidisain, mis sobib igat tüüpi hoonetele.
M-Rib laudisemustriga paneele on saadaval kahes standardvärvi toonis, valge RAL 9016 ja pruun RAL 8014, siledapinnaliste paneelide standardvärvide valikus on valge RAL 9016, tumehall RAL 7016 ja matt-grafiit ADS 704. Puiduimitatsiooniga siledapinnaliste paneelide värvivalikust on: Kuldne tamm, Tume tamm ja Kirss.

Lisatasu eest saab M-Rib paneele tellida enda valitud RAL- värvitooniga.

Tõstukse paneelitüüp L-Rib (lai paneel)

L-Rib on lai horisontaalne paneel, kus horisontaalne soon läbib paneeli iga 500 mm järel. L-Rib sobib ideaalselt kaasaegsete “FUNK-stiilis” uusehitiste ja krohvipindadega hoonete juurde. L-Rib laudisemustriga paneele on saadaval kahte standardvärvi, valge RAL 9016 ja pruun RAL 8014. Siledapinnaliste paneelide valikus on kolm standardvärvi: antratsiit ADS 703, valge RAL 9016 ja tumehall RAL 7016 ning puiduimitatsiooniga siledapinnalisi paneele on valikus neli: Kuldne tamm, Tume tamm, Kirss, RAL9007 (Grey aluminium).

Lisatasu eest saab L-Rib paneele tellida enda valitud RAL- värvitooniga.

Tõstukse paneelitüüp Micro-Rib

Micro-Rib on stiilne ja struktuurne paneel moodsale ehitisele ning on populaarne ka tööstuslike tõstuste ja ehitistes puhul. Micro-Rib paneele on saadaval üksteist erinevat RAL- standardvärvi tooni.

Lisatasu eest saab Micro-Rib paneele tellida enda valitud RAL- värvitooniga.

Tõstukse paneelitüüp CASSETTE (tahveldusega paneel)

CASSETTE on klassikaline reljeefpaneel, rahva seas tuntud ka kui tahveldusega paneel, mis muudab ukse dekoratiivseks. Saadaval on kahte laudisemustriga standardtooni valge RAL 9016 ja tumepruun RAL 8014. Lisaks ka kaks laudisemustriga puiduimitatsiooni: Kuldne tamm ja Tume tamm.

Lisatasu eest saab CASSETTE paneele tellida enda valitud RAL- värvitooniga.

CASSETTE paneelidega garaažiustele EI saa tellida läbikäiguust.

UV-print tehnoloogia

UUS! UV-print tehnoloogia, individuaalsed mustrid digitaalse printimise abil.

Sileda L-Rib paneelide, valikus on 19 puiduimitatsiooniga ja 22 kiviimitatsiooniga paneeli ning eksklusiivne matt-grafiit (ADS 704)

Võimalik on “PRESTIGE” garaažiuksi tellida ka enda soovitud disainiga või valitud fotoga.

UV-print tõstuste maksimaalsed mõõdud saavad olla: 5100 x 3250 mm (laius x kõrgus)

TÕSTEVIISID JA VEDRUSÜSTEEMID

Tõmbevedrud paiknevad vertikaalsiinide sees, mis tagavad ukse kerge avamise ja aitavad vältida ukse spontaanset sulgumist. Sellist tüüpi vedrude kasutamine vähendab oluliselt paigaldamisele kuluvat aega. Tõmbevedrudega garaažiukse maksimaalsed mõõdud (laius x kõrgus) saavad olla 3500 x 3085 mm.

Tõmbevedrudega garaažiukse nõuded ukseavale:
Silluse kõrgus: min 100 mm (käsikasutusel), automaatikaga varustatud uksel min 125 mm
Küljepale laius: min 125 mm

 1. „Vedru siinis“ süsteem annab uksele täiendava turvalisuse. Süsteem kindlustab, et vedru purunemisel jääb vedru vertikaalsiini sisse.
 2. Uksepaneelide vahelised hinged on valmistatud roostevabast terasest ja on anti-korrodeeruvate omadustega.
 3. Vedrude pinge seadistamine on lihtne. Vedrusid saab reguleerida ka ukse avatud asendis.
 4. Uksed on varustatud polümeerist kahekordsete EPDM-kummitihenditega kogu ukse perimeetris.

Garaažiuste tasakaal tagatakse torsioonvedrude abil, mis kinnituvad uksepaneelide kohale (sillusesse).

Torsioonvedrudega garaažiukse maksimaalsed mõõdud (laius x kõrgus) saavad olla 6000 x 3250 mm.

Normaaltõstega garaažiukse nõuded ukseavale:
Silluse kõrgus: min 210 mm
Küljepale laius: min 110 mm.

1. Vedruvõll koosneb kahest osast, mis ühendatakse reguleeritavate ühendusmuhvide abil. Selline lahendus hõlbustab oluliselt vedrude paigaldamist ja ukse loodimist.
2. Torsioonvedru on varustatud vedrupurunemiskaitsmega (standardvarustuses), mis peatab uksepaneeli liikumise juhul kui üks vedrudest puruneb või järele annab.
3. Uksepaneelide vahelised hinged on valmistatud roostevabast terasest ja on anti-korrodeeruvate omadustega.
4. Reguleeritavate roostevabast terasest rullikukronsteinide abil on võimalik ust paigaldada erilise täpsusega, mis tagab täiendava soojus- ja heliisolatsiooni. Ülemiste uksepaneelide rullikud on reguleeritavad neljas suunas, mis tagab ka ülemise paneeli kindlalt tihendisse surumise ja tagab ukse hermeetilisuse.
5. Tõstuksed on varustatud polümeerist kahekordsete kummitihenditega kogu ukse perimeetris.

Garaažiukse tasakaal tagatakse torsioonvedrude abil, mis kinnituvad horisontaalsiinide taha. Madaltõste garaažiukse maksimaalsed mõõdud (laius x kõrgus) saavad olla 6000 x 3250 mm.

Madaltõstega garaažiukse nõuded ukseavale:
Silluse kõrgus: min 100 mm (käsikasutusel), automaatikaga varustatud uksel min 125 mm
Küljepale laius: min 120 mm.

Kõrgetõste siinisüsteeme kasutatakse uste puhul, kus garaaži sisekõrgus on suur.
Garaažiukse tasakaal tagatakse torsioonvedrude abil, mis kinnituvad võimalikult kõrgele lae alla, sillusesse.
Kõrgetõste garaažiukse maksimaalsed mõõdud (laius x kõrgus) saavad olla 6000 x 3250 mm.

Kõrgetõstega garaažiukse nõuded ukseavale:
Silluse kõrgus: min 500 mm, max 1500 mm
Küljepale laius: min 240 mm.

Kõrgetõstega uste puhul saab kasutada ainult vedruvõlli otsa kinnituvaid tõstukse automaatikaid.

LISAVARUSTUS

Läbikäiguuks on võimalik paigaldada ainult torsioonvedrudega ja S-Rib, M-Rib, L-Rib ning Micro-Rib paneelidega ustele. Läbikäiguuks on praktiline ja mugav lahendus ning võimaldab garaaži siseneda kogu suurt garaažiust avamata.

Läbikäiguukse standardmõõdud on 920 x 1965 mm ning lävepaku kõrgus 100 mm. Lisaks pakume ka madala lävepaku lahendust, mille kõrgus kõigest 20 mm. millest on lihtne jalgrataste, muruniidukite jms. aiatehnikaga üle sõita.

Välisluku vajadus garaažiuksele tekib siis, kui garaaži puudub teine sissepääs. Standardvarustuses on igal uksel kaasas sisemine lukustusriiv.
Soovi korral on tõstuks võimalik varustada ka automaatikaga.

Aknad lubavad garaaži loomulikku päikesevalgust, mille tulemusel säästad ka energiakuludelt. Samuti saad akendega luua “PRESTIGE” garaažiuksele isikupära, valikus on mitmed erinevad akendemudeleid ja aknaraamide variatsioone.

Kõrvaluksed valmistatakse samadest paneelidest, millest ka garaažiuksed. Selle tulemusel tekitavad nad üheskoos harmoonia ning täiendavad teineteist.

Kõrvalukse lengid valmistatakse alumiiniumprofiilidest. Standard värvivalikus on hõbedane (RAL9006), valge (RAL9016) või pruun (RAL8019), aga nii nagu garaažiuksi saab ka kõrvaluksi värvida soovitud RAL-värvikaardi tooni.