fbpx

Garaažiuks “CLASSIC”

Classic garaažiuksed valmistatakse 45mm paksustest sandwich-paneelidest, mille U-väärtus on 0,49 W/(m2K). See näitaja on võrreldav 60 cm paksuse telliskiviseinaga.
Uksehinged ja rullikukinnitused on valmistatud roostevabast terasest. Antud materjalidega suudetakse tõstustele tagada põhjamaades äärmiselt oluline soojapidavus ja pikaealisus. Kõikide meiepoolt pakutavate ülestõstetavate garaažiuste puhul kasutatakse kuullaagritel pöörlevaid nailonkattega rullikuid. Tihenditena kasutatatakse äärmiselt elastseid, kahekordseid EPDM-kummitihendeid, kogu ukse perimeetris.

Garaažiuksed kindlustavad turvalise kasutamise kõikidele pereliikmetele. Uksed on kooskõlas Euroopa Liidu turvalisusnõuetega ja omavad CE-märgistust.

Paneelitüübid

Tõstuks Classic S-Rib (kitsas riba)

Tõstuks Classic M-Rib (keskmine riba)

Tõstuks Classic L-Rib (lai riba)

Tõstuks Classic Micro-Rib

Tõstuks Classic Casette (tahveldusega paneel)

Tõsteviisid ja vedrusüsteemid

Tõmbevedrud

Tõmbevedrud paiknevad vertikaalsiinide sees, mis tagavad ukse kerge avamise ja aitavad vältida ukse spontaanset sulgumist. Sellist tüüpi vedrude kasutamine vähendab oluliselt paigaldamisele kuluvat aega.

Tõmbevedrudega garaažiukse nõuded ukseavale:
Silluse kõrgus: min 100 mm (käsikasutusel), automaatikaga varustatud uksel min 125 mm
Küljepale laius: min 125 mm

  1. „Vedru siinis“ süsteem annab uksele täiendava turvalisuse. Süsteem kindlustab, et vedru purunemisel jääb vedru vertikaalsiini sisse.
  2. Uksepaneelide vahelised hinged on valmistatud roostevabast terasest ja on anti-korrodeeruvate omadustega.
  3. Vedrude pinge seadistamine on lihtne. Vedrusid saab reguleerida ka ukse avatud asendis.
  4. Uksed on varustatud polümeerist kahekordsete EPDM-kummitihenditega kogu ukse perimeetris.

Tabelis halliga märgitud alas on uste mõõdud, mille puhul on uks võimalik varustada tõmbevedrudega. Kui ukseava suurus jääb rohelisse alasse, tulevad uksele automaatselt torsioon- ehk väändvedrud. (Allolev tabel kehtib S-Rib, M-Rib, L-Rib ja Micro-Rib paneelidega uste puhul).

Casette-paneelidega uste puhul kehtib allolev tabel.

Normaaltõste

Garaažiuste tasakaal tagatakse torsioonvedrude abil, mis kinnituvad uksepaneelide kohale (sillusesse). Torsioonvedrudega garaažiukse maksimaalsed mõõdud saavad olla 6000 x 3250 mm.

Normaaltõstega garaažiukse nõuded ukseavale:
Silluse kõrgus: min 210 mm
Küljepale laius: min 110 mm.

 

1. Vedruvõll koosneb kahest osast, mis ühendatakse reguleeritavate ühendusmuhvide abil. Selline lahendus hõlbustab oluliselt vedrude paigaldamist ja ukse loodimist.
2. Torsioonvedru on varustatud vedrupurunemiskaitsmega (standardvarustuses), mis peatab uksepaneeli liikumise juhul kui üks vedrudest puruneb või järele annab.
3. Uksepaneelide vahelised hinged on valmistatud roostevabast terasest ja on anti-korrodeeruvate omadustega.
4. Reguleeritavate roostevabast terasest rullikukronsteinide abil on võimalik ust paigaldada erilise täpsusega, mis tagab täiendava soojus- ja heliisolatsiooni. Ülemiste uksepaneelide rullikud on reguleeritavad neljas suunas, mis tagab ka ülemise paneeli kindlalt tihendisse surumise ja tagab ukse hermeetilisuse.
5. Tõstuksed on varustatud polümeerist kahekordsete kummitihenditega kogu ukse perimeetris.

Madaltõste

Garaažiukse tasakaal tagatakse torsioonvedrude abil, mis kinnituvad horisontaalsiinide taha. Madaltõste garaažiukse maksimaalsed mõõdud saavad olla 6000 x 3250 mm.

Madaltõstega garaažiukse nõuded ukseavale:
Silluse kõrgus: min 100 mm (käsikasutusel), automaatikaga varustatud uksel min 125 mm
Küljepale laius: min 110 mm

Kõrgetõste

Kõrgetõste siinisüsteeme kasutatakse uste puhul, kus garaaži sisekõrgus on suur.
Garaažiukse tasakaal tagatakse torsioonvedrude abil, mis kinnituvad võimalikult kõrgele lae alla, sillusesse. Kõrgetõste garaažiukse maksimaalsed mõõdud saavad olla 6000 x 3250 mm.

Kõrgetõstega garaažiukse nõuded ukseavale:
Silluse kõrgus: min 500 mm, max 1500 mm
Küljepale laius: min 240 mm.

Kõrgetõstega uste puhul saab kasutada ainult vedruvõlli otsa kinnituvaid tõstukse automaatikaid.

Lisavarustus

Läbikäiguuks on võimalik paigaldada ainult torsioonvedrudega ja S-Rib, M-Rib, L-Rib ning Micro-Rib paneelidega ustele. Läbikäiguuks on praktiline ja mugav ning võimaldab garaaži siseneda ilma tervet garaažiust avamata.

Läbikäiguukse standardmõõdud on 920 x 1965 mm ning lävepaku kõrgus 100 mm. Olemas on ka madala lävepaku lahendus, kõrgus kõigest 18 mm, millest on lihtne jalgrataste, muruniidukite jms. aiatehnikaga üle sõita.

Aknad lubavad garaaži loomulikku päikesevalgust, mille tulemusel säästad ka energiakuludelt. Samuti saad akendega luua garaažiuksele isikupära, valikus on mitmed erinevad akendemudeleid ja aknaraamide variatsioone.

Kõrvaluksed valmistatakse samadest paneelidest, millest ka garaažiuksed. Selle tulemusel tekitavad nad üheskoos harmoonia ning täiendavad teineteist.

Kõrvalukse lengid valmistatakse alumiiniumprofiilidest. Standardvärvivalikus on hõbedane (RAL9006), valge (RAL9016) või pruun (RAL8019), aga nii nagu garaažiuksi saab ka kõrvaluksi värvida soovitud RAL-värvikaardi tooni.

Välisluku vajadus garaažiuksele tekib siis, kui garaaži puudub teine sissepääs. Standardvarustuses on igal uksel kaasas sisemine lukustusriiv. Soovi korral on tõstuks võimalik varustada ka LiftMaster automaatikaga.